پیام تبریک رییس عالی دانشگاه پیام نور به مناسبت آغاز سال نو شمسی  
در متن پیام دکتر زمانی آمده است:
 
 
برآمد باد صبح و بوی نوروز                  به کام دوستان و بخت پیروز
مبارک بادت این سال و همه سال          همایون بادت این روز و همه روز

نوروز، نوید آمدن روز نو و تازه و همیشه نماد شادی و روزهای زیبایی همچون بهار و گل و شکوفه است. همان طور که بعد از خواب زمستانی طبیعت با آمدن بهار و روز نو و نوروز شروع می شود و طبیعت جان دیگری می‌گیرد و به همگان نشان می‌دهد که همچون طبیعت ما نیز میتوانیم از خواب زمستانی خود بیدار شویم و همچون نهالی زیبا بال و پر بگیریم. طبیعت به ما می آموزد که همیشه بعد از زمستانی سخت، بهاری زیبا در کمین است و پشت هر سختی راهی آسان و هموار در انتظار ماست.
از همین جهت است که ایرانیان، نوروز را تمثالی از آغاز زندگی می دانند و هر آغازی را جشن می گیرند. نوروز بزرگ ترین آغاز و بزرگ ترین جشن، با اصیل ترین سنت ها و مراسم جاودانه است.
سال 99، سال سختی برای مردم عزیزایران بود. شیوع بیماری کرونا و ترس و نگرانی ناشی ازآن، محدود شدن حضور افراد در کنار همدیگر، تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، عدم امکان حضور در کلاس مدارس و دانشگاه ها و فداکاری کادرعزیز درمان برای حفظ سلامتی مردم ، روزهای غم بار، سخت و در عین حال همراه با تجربه و درس های جدیدی را رقم زد.
بیماری کرونا طی یکسال اخیر، همانطور که تاثیر بسیار عمیقی در جسم و روان مردم بر جای گذاشت و تهدیدی جدی برای سلامت مردم به شمار می رفت، فرصت های نوین یادگیری، گسترش تعامل مجازی و بسترهای جدید آموزش الکترونیکی را نیز به همراه داشت و تمامی مردم به نحوی سعی کردند صدمات این بیماری را با گسترش ارتباطات خود در فضای مجازی کمتر و قابل تحمل تر کنند.
دانشگاه پیام نور نیز در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، به مدد تلاش، همکاری و پشتکار همکاران علمی و اداری و همچنین به پشتوانه تجربیات غنی توانست در این دوران با اهتمام جدی، در زمینه گسترش آموزش الکترونیکی بدرخشد و پرچمدار شود. به طوری که قبل از کرونا حدود ۱۵ درصد دروس و ۳۰ درصد آزمون ها در دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی برگزار می شد ولی مسائل اخیر باعث شد که دروس و آزمون ها هر دو به ۱۰۰ درصد الکترونیکی برسند. خوشبختانه دانشگاه پیام نور توانست در زمینه آموزش الکترونیکی به عنوان برند شناخته شود و همین بستر هم باعث شد که این دانشگاه به برخی از دانشگاه های مطرح کشور خدمات گسترده ای در زمینه آموزش الکترونیکی ارائه دهد.  در واقع با هم افزایی کادر خدوم دانشگاه، نه تنها ارتباط دانشجو با دانشگاه قطع نشد و آموزش معطل نماند، بلکه کیفیت آموزش الکترونیکی نیز تقویت و با سامانه سپاری و الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات قابل ارائه به دانشجویان و همکاران فرایندهای کاری تا حد بسیار چشمگیری تسهیل شد.
امروز در شرایطی قرار داریم که هنوز بیماری کرونا عامل مهم تهدید سلامتی مردم است و دانشگاه پیام نور سعی می کند با رفع کاستی های موجود، در جهت ارتقا و اعتلای بیشتر و تقویت بسترهای الکترونیکی گام بردارد و قوی تر از قبل خدمات لازم را ارائه نماید.
یکی از مسائل مهمی که دانشگاه پیام نور در دوران شیوع بیماری کرونا، به عنوان اولویت جدی درنظر داشت، حفظ ارتباط دانشگاه با دانشجو به منظور کاهش استرس ها و بارهای منفی روانی دانشجویان و خانواده های آنها بود و خداراشاکریم که این دانشگاه توانست از ابتدای سال 99، با ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و برگزاری 18 رویداد بی نظیر ملی، پویش فرهنگی دانشجویان را ارتقا دهد و ضمن حفظ تعامل دانشگاه با دانشجو، نقشی مثبت در ایجاد انگیزه و تقویت روحیه دانشجویان این دانشگاه داشته باشد.
بدون تردید، دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور امروز مسئولیت و رسالت خود را سنگین تر می داند و تلاش می کند در سال جدید نیز ضمن تداوم و ارتقای فعالیت های آموزشی و رسالت های اجتماعی خود، در جهت آرمان های ملی و بین المللی نظام اسلامی گام برداشته و نقش مثبتی در تولید علم و پژوهش و جهش تولید داشته باشد و همچنین بتواند با تداوم فعالیت های کارآفرینانه، بسترهای لازم را برای ایجاد کسب و کارهای کوچک نوبنیان و دانش محور ایجاد کند.

اینجانب به نوبه خود، ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم عزیز ایران، یاد عزیزانی که به واسطه شیوع بیماری کرونا جان خود را از دست دادند به ویژه کارکنان گرانقدر و دانشجویان عزیز دانشگاه پیام نور و کادر فداکار درمان را گرامی می دارم و با قدردانی از همراهی اعضای علمی و اداری دانشگاه پیام نور برای حفظ ثبات و تداوم فعالیتها در شرایط بحران، حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد، به تمامی مردم ایران، همکاران علمی و اداری و دانشجویان گرانقدر دانشگاه پیام نور سراسر کشور تبریک وتهنیت عرض می کنم.
امید که سال 1400 برای همه مردم ایران سالی پربرکت و سرشار از امید بوده و ایران اسلامی در تمامی عرصه های ملی و بین المللی موفق و پیروز باشد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر